Piesze wędrówki to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i okazja do poznawania nowych miejsc. Każdy wędrowiec wie jak ważne są odpowiednie buty. Zwykłe trampki czy obuwie sportowe z sieciówki nie zawsze się sprawdzają, szczególnie gdy wędrówki są częste i trwają kilka godzin. W takim razie jak wybrać najlepsze buty?

Najważniejszym parametrem podczas wyboru obuwia jest jego wygoda. Już po przymierzeniu butów musimy mieć pewność, że są idealnie wyprofilowane i dopasowane do stóp. Na komfort noszenia wpływa także ciężar obuwia. Musi być ono lekkie tak, by po kilku godzinach spaceru wciąż nie czuć ich na nogach.

Buty dla wędrowca powinny być nieprzemakalne, ponieważ nigdy nie wiemy kiedy spotka nas deszcz na trasie. Te przeznaczone na jesienne wyprawy mogą mieć wyściółkę wykonaną np. z polaru. Zapewni ona ciepło nawet podczas zimnych późnojesiennych wędrówek i pierwszych mrozów. Obuwie najlepiej dopasować do pory roku oraz rodzaju aktywności. Jednak w każdym przypadku najważniejsza jest wygoda.

http://lcw1seotest.pl/indiana.html