Jeśli znudziły Ci się wypady nad Bałtyk, ale myślisz też nad czymś bardziej egzotycznym niż Włochy czy Portugalia, mamy dla Ciebie kilka sugestii. Egzotyczny wyjazd nie musi być ani drogi, ani skomplikowany. Niezależnie od tego, czy sam organizujesz swoją podróż, czy też decydujesz się na wyjazd z biurem turystycznym, istnieje kilka naprawdę ciekawych opcji. Tanie egzotyczne wakacje to nie wymysł speców od PR – przy odrobinie zainteresowania łatwo będzie przeżyć swój wyjazd marzeń.

Wakacje w Albanii – hit nadchodzących sezonów

Albania to coraz popularniejszy cel podróży turystów z Polski. Nadal jednak jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania i wiele do odkrycia. Świetna pogoda, ciepłe morze, uczynni ludzie, którzy wciąż jeszcze nastawiają się bardziej na gości, niż na turystów – to wszystko sprawia, że wakacje w Albanii wspominać będziesz z wielkim entuzjazmem.

Wycieczki do Albanii oferuje już praktycznie każde biuro podróży. Zmotoryzowani próbują też czasem podróży na własną rękę. Wyjazd na południe, choć długi, nie musi być specjalnie męczący. Najtrudniejszy może być jedynie ostatni odcinek – albańskie drogi to prawdopodobnie jedyny minus tego kraju.

Tanie egzotyczne wakacje – Gruzja i Armenia

Region Kaukazu zachwyca, ponieważ znaleźć tu można cały świat w pigułce. Niesamowici ludzie, którym się nie spieszy i zawsze znajdą czas, by z Tobą porozmawiać i Ci pomóc. Na pewno zaskoczy Cię też aspekt finansowy – na miejscu jest bardzo tanio. Szczególnie szokująco dla podróżników z Polski może wypaść pod tym względem Armenia, gdzie wciąż jeszcze ruch turystyczny jest w powijakach. Gruzja, nieco bardziej już odkryta, aspiruje miejscami do cen europejskich. Wciąż są to jednak wyjątki – a prawdziwego smaku regionu można skosztować z dala od głównych ulic największych miast.

Co istotne, na miejsce można się dostać w dobrej cenie, a to wszystko dzięki tanim liniom latającym do Kutaisi w środkowej części Gruzji. Dalsza podróż po regionie z miejscowymi kierowcami to już – mimo niezbyt ciekawych dróg – sama przyjemność.

A może Izrael?

Wbrew pozorom, Izrael to także dobry pomysł na tanie egzotyczne wakacje. Wycieczki do Ziemi Świętej prezentują się atrakcyjnie w przewodnikach biur podróży, szczególnie na tle nieco dalszych wyjazdów – tutejsze widoki zaś rekompensują wszystko. Na miejscu warto skosztować smaków z tutejszych bazarów, będących alternatywą dla drogich restauracji. Miejsce magiczne i jedyne w swoim rodzaju – z roku na rok przybywa tu coraz więcej turystów.

Chińska przygoda

Chiny to kraj specyficzny i wyłamujący się wszelkim ramom. Bez wątpienia jest to jednak jeden z najwspanialszych kierunków turystycznych. Ogromny kraj to także ogromne możliwości. Co za tym idzie, to także ból wyboru – zdecydować się na metropolitarny Szanghaj, czy nieco bardziej tradycyjny Pekin? A może skorzystać z możliwości tutejszego transportu i połączyć oba te cele w jedną niezwykłą podróż? Chiny, które dawno już otworzyły się na przybyszów z całego świata, to zdecydowanie kraj, w którym da się zakochać.

Wyspy Zielonego Przylądka – raj na ziemi

Jeśli niekoniecznie marzysz o intensywnym zwiedzaniu, ale zależy Ci przede wszystkim na wypoczynku i leżeniu plackiem na ciepłych, czystych plażach, pomyśl o Wyspach Zielonego Przylądka. Biorąc pod uwagę odległość oraz otrzymywane w rewanżu doznania, to wciąż stosunkowo tanie egzotyczne wakacje. Warto tu polecieć szczególnie w sezonie zimowym – ceny spadają nawet o połowę, temperatury są za to wciąż wysokie. Słońce świeci niemal bez przerwy – kto nie chciałby takiej alternatywy dla zimowych podróży do pracy?

Poleć do Tajlandii

Tajlandii w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać. Niezwykły charakter tego egzotycznego kraju znamy chociażby z dobrych hollywódzkich produkcji. Wbrew pozorom, aby lecieć na swoje wymarzone egzotyczne wakacje, wcale nie trzeba okraść banku. Oferta turystyczna w Tajlandii jest bardzo szeroka – siłą rzeczy, zyskują na tym klienci. Wystarczy być na bieżąco z ofertami, aby upolować wczasy w cenie czasem podobnej do dwutygodniowego wypoczynku nad Bałtykiem. To naprawdę możliwe, jeśli tylko zaplanujesz taką podróż z głową. Rajskie widoki, których doświadczysz na miejscu z całą pewnością zrobią konkretne wrażenie.

Stany od kuchni

Jeśli nie ograniczają Cię finanse, możesz spróbować czegoś naprawdę wyjątkowego. Podróż po Stanach Zjednoczonych – ale nie tych, znanych z amerykańskich superprodukcji – to idealny pomysł na wycieczkę marzeń. Poleć na Zachodnie Wybrzeże i wynajmij samochód. Dalszy plan wycieczki zależy tylko od Ciebie. Cel? Zobaczyć jak najwięcej, zanim dotrzesz na wschodni kraniec Stanów. Prawdziwa Ameryka, przydrożne bary, szerokie autostrady – brzmi lepiej, niż dobrze.