w góry

Górskie wycieczki wymagają odpowiedniego sprzętu. Nie można wybrać się w taką wyprawę wyłącznie z butelką wody i telefonem komórkowym. Jeśli chcemy wędrować cały dzień musimy przygotować się na to, że warunki pogodowe mogą ulec zmianie. Na trasie jesteśmy narażeni również na wiele niespodziewanych wypadków, na które również należy się przygotować.

Podstawowym elementem górskiego wyposażenia jest wygodny plecak, w który bez problemu zmieścimy wszystko co potrzebne. Jego pojemność należy dostosować do długości wędrówki i pory roku. Przydatne będą boczne kieszenie, z których można szybko wyjąć wodę oraz pokrowiec chroniący plecak przed deszczem. Kolejnym niezwykle ważnym elementem jest wygodne obuwie trekkingowe. Nie można zapominać też o kurtce przeciwdeszczowej, a w chłodniejsze miesiące o ciepłym polarze.

W plecaku powinno znaleźć się jedzenie i woda. Najlepiej mieć ze sobą nie tylko kanapki, ale również słodycze dostarczające wielu kalorii. Podczas górskich wycieczek przydatna może okazać się również apteczka z zestawem do udzielania pierwszej pomocy.