Odpowiedni ekwipunek jest niezwykle ważny podczas wszelkich wypraw i pieszych wędrówek. Jednym z istotniejszych elementów wyposażenia jest termos, szczególnie przydatny późną jesienią i zimą oraz na dłuższych trasach. Czym kierować się podczas jego wyboru, by dokonać mądrego zakupu?

Przez lata najpopularniejszymi termosami były te z plastikową obudową i ciężkim szklanym wkładem. Jednak są one dość niepraktyczne, głównie ze względu na wagę i małą wytrzymałość. Dlatego też coraz rzadziej możemy spotkać je w sklepach. Dziś coraz bardziej powszechne są wytrzymałe i lekkie wkłady ze stali nierdzewnej. Świetnie sprawdzają się termosy, których obudowy pokryte są gumą lub silikonem. Nie wyślizgują się z rąk, co sprawia, że docenimy je szczególnie po kilku godzinach męczącej drogi.

Ważnym elementem jest także korek termosu. Najlepiej, by był on dobrze uszczelniony. Dodatkowym zabezpieczeniem jest nakrętka. Jeśli chcemy korzystać z termosu w dwie osoby możemy wybrać taki, w którym pod nakrętką znajduje się dodatkowy kubek.