Współczesny człowiek chce robić wszystko szybko – dotyczy to również podróżowania i zwiedzania. Bardzo często chcemy w jeden weekend dokładnie poznać jakieś miasto. Czy można w jeden weekend poznać Kraków? I tak i nie. Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Co zwiedzać w Krakowie?


Kraków to miasto z bogatą historią, miasto, które nierozerwanie wiąże się z historią Polski. Jeżeli ktoś przyjeżdża do Krakowa tylko na weekend, warto zobaczyć najważniejsze zabytki i poczuć klimat tego miasta, a więc na przykład wybrać się na spacer nad Wisłę. Stare Miasto, Bazylika Mariacka czy Krakowski Rynek to wręcz punkty obowiązkowe. Zamek Królewski na Wawelu zachwyci również osoby zupełnie nieinteresowane historią Polski. Podziemia Rynku kryją wiele tajemnic i z pewnością będą interesujące dla osób lubiących zagadki i nieoczywiste rozwiązania. Sam Kraków może być świetną bazą wypadową dla miejsc położonych nieco dalej. Z Krakowa blisko jest na przykład do Wieliczki, gdzie znajduje się znana kopalnia soli. Z Krakowa blisko jest też do Wadowic, a więc do miejsca związanego z kultem Jana Pawła II. Niezależnie od naszych motywacji, Kraków potrafi spełnić wiele marzeń i zaspokoić wiele podróżniczych pragnień.

Cele podróży


Każdy podróżnik ma inny cel. Dla niektórych będzie to: zwiedzić jak najwięcej. Dla innych: odpocząć. Ostatnio bardzo modne stały się na przykład tak zwane podróże kulinarne, a w Krakowie knajp i dobrych restauracji nie brakuje. Niezależnie od tego czy mamy chęć na kuchnię polską, żydowską czy na dania wegańskie i bezglutenowe, w Krakowie każdy miłośnik dobrego jedzenia znajdzie coś dla siebie. Kraków to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi i dla singli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rodziny z dziećmi będą mogły skorzystać z wielu atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Kraków to wiele miejsc zielonych – parków i lasów, miejsc, gdzie można wybrać się na spacer czy przejażdżkę hulajnogą elektryczną. Single mogą do woli korzystać z nocnego życia w mieście. Pubów i klubów nie brakuje, a w każdym z nich można znakomicie się zabawić.

Kraków to miejsce znakomite zarówno na szybko weekendowy wypad, jak i oczywiście miejsce do życia. Nie brakuje tu świetnych firm dających pracownikom możliwości rozwoju, nie brakuje mieszkań i uczelni wyższych oferujących wiele interesujących kierunków. Niejeden turysta po odwiedzeniu Krakowa zdecydował, że tutaj będzie jego miejsce na Ziemi. Czy z Tobą będzie podobnie? Kraków to miasto, które z pewnością warto poznać i samodzielnie wyrobić sobie opinię na jego temat.