szlaki turystyczne

Polskie góry zachwycają o każdej porze roku. Jednak najbardziej zapaleni wielbiciele wędrówek znają trasy, którymi szczególnie warto się przemieszczać głównie ze względu na ich walory estetyczne. Jakie górskie szlaki zachwycają najbardziej?

Trasa na Orlą Perć z pewnością należy do najbardziej lubianych. Każdy miłośnik Tatr chce przemierzyć ten szlak, jednak nie wszyscy są na to gotowi fizycznie. Jest on bowiem niezwykle piękny, ale również bardzo trudny i niebezpieczny. Inną trasą zachwycającą pięknymi widokami jest ta prowadząca na Rysy. Zaczyna się ona przy schronisku nad Morskim okiem i prowadzi na szczyt Rysów. Czas wędrówki tym szlakiem wynosi ok. 4 godzin. Nie tylko Tatry obfitują w urokliwe szlaki. Turyści z chęcią odwiedzają również Góry Stołowe, a tamtejszy szlak na Szczeliniec robi wrażenie. Szczyt ten jest najwyższym punktem Gór Stołowych, więc widoki z niego z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Górskie szlaki każdego roku przyciągają mnóstwo turystów. Nic dziwnego, roztaczające się z nich widoki zachęcają do pieszych wędrówek. Najważniejsze jednak, by dobierać trasy adekwatne do własnych możliwości.