Góry zachwycają o każdej porze roku. Jednak przed wyprawą należy odpowiednio się wyposażyć. Wygodne ubranie to podstawa. Jak je wybrać i na co zwracać uwagę?

Istotnym elementem odzieży wędrowca jest kurtka, o której nie powinniśmy zapominać nawet w cieplejsze dni. Na górskich szczytach temperatura może być niska, a ponadto wiatr i deszcz mogą być dokuczliwe. Najlepiej stawiać na lekkie kurtki membranowe, które bez problemu zmieścimy w plecaku. Zimą oczywiście wybór jest nieco inny – doskonale sprawdzą się ciepłe puchówki. W góry najlepiej wybierać oddychające i lekkie spodnie. Dobrze sprawdzą się nieco droższe modele z odpinanymi nogawkami idealne na nieco cieplejsze dni.

Buty w góry powinny być dostosowane do tego co będziemy w nich robić. Jednak niezależnie od przeznaczenia muszą być wygodne i leżeć idealnie. Najlepiej sprawdzą się te sięgające za kostkę, z gumowymi wzmocnieniami. Przy wyborze butów na górskie wycieczki nie warto zwracać uwagi na wygląd. Lepiej skupić się na parametrach zapewniających wygodę.