Po udanym semestrze student zasłużył na fajny wypoczynek. Studenckie wakacje to forma aktywności, którą wybiera wielu uczących się młodych – chwila wytchnienia od wkuwania materiału i możliwość poznania zakręconych i ciekawych kolegów z rożnych zakątków kraju. Studenckie wczasy, wyjazdy na narty to stały punkt w ofercie wyspecjalizowanych biur podróży. Ta forma wypoczynku charakteryzuje się dobrą ceną i nastawieniu na konkretną grupę odbiorców.

Studenckie wakacje w dobrej cenie

Odnalezienie ciekawych studenckich ofert nie jest trudne. Jeszcze parę lat temu propozycje były znacznie ograniczone – było ich mniej, kosztowały też relatywnie więcej. Obecnie, w dobie zdrowej konkurencji biur studenckich, młodzi naprawdę mają w czym wybierać. Stały punkt takiego wyjazdu to oczywiście dobra zabawa. Wbrew pozorom jednak, wyjazdy studenckie mają do zaoferowania dużo więcej – bogate plany zwiedzania i zaskakujące kierunki.

Studenckie wakacje są o wiele tańsze niż typowe wczasy z biurem podróży. Przede wszystkim, zazwyczaj zamiast lecieć samolotem, na taką wyprawę jedzie się autobusem. Wyjeżdżający muszą się także liczyć z nieco mniej prestiżowymi obiektami noclegowymi. Nie ma co liczyć na pięciogwiazdkowe hotele, ale w tym też tkwi klimat takiego wyjazdu. Nie oznacza to oczywiście, że śpi się w norach bez dachu nad głową. Do szczęścia niczego nie brakuje, a konfiguracja ostatecznej oferty zazwyczaj zależy od wyjeżdżającego. Nie trzeba wszak koniecznie decydować się na pokój z łazienką, jeśli ktoś nie czuje takiej potrzeby. Możliwość zbicia ceny to dla studentów rzecz niebagatelna.

Wyjazdy na narty dla studentów

Jedną z najpopularniejszych form studenckiego wypoczynku są wyjazdy na narty, często realizowane w okresie sylwestrowym i łączone z szampańską zabawą, związaną z powitaniem Nowego Roku. Kierunki są bardzo różne – jeszcze do niedawna popularne były austriackie góry. Współcześnie znacznie częściej uczęszczane kierunki to te tańsze – Ukraina, Słowacja, od paru lat również Gruzja ze znakomitymi stokami.

Zabawa na śniegu daje dużo frajdy. Oczywiście, każdy wyjazd odbywa się pod opieką doświadczonych opiekunów i instruktorów. Studenckie wakacje nie różnią się pod względem zabezpieczenia od typowego wyjazdu z biurem podróży – uczestnicy są ubezpieczeni, mogą też liczyć na takie same wsparcie jak jeżdżący w innej formie. Warto też pamiętać, że ludzie, którzy zjedli zęby na organizacji takich wyjazdów mają często ciekawe znajomości na miejscu, co pozwala na jeszcze lepsze poczucie klimatu miejsca, do którego się jedzie.

Organizatorzy wyjazdów

Obecnie studenckie biura podróży przeżywają swój okres prosperity. Część z nich aspiruje także do miana bardziej uniwersalnego organizatora wyjazdów, co nie przeszkadza im w zachowaniu studenckiego harmonogramu i charakteru wycieczek. Do takich należy popularna Wytwórnia Wypraw.

Znanym od wielu lat graczem na rynku jest SKT, działające prężnie już nie tylko na warszawkim rynku i coraz bardziej rozwijające swoją ofertę. Party Camp, jak sama nazwa wskazuje, to organizator studenckich wakacji nastawionych na imprezowanie. Za całkiem dobre pieniądze młodzi mają tu możliwość poznania zabawowych stolic Europy i wzięcia udziału w jednej z takich szalonych imprez.

Biurem podróży z bardzo dużym udziałem w rynku jest Student Travel. Już sama nazwa wskazuje na to, jaka jest grupa docelowa tego organizatora. Biuro to wyróżnia się bardzo szeroką ofertą – rozmach pozwala na niwelowanie cen. Nie oznacza to jednak, że za kosztem nie idzie jakość. Z ofertą wszystkich biur podróży bez problemu można zapoznać się w internecie. Przed wybraniem się na takie wczasy, dobrze jest poznać opinie dotychczasowych uczestników. Potem – już tylko dobrze się bawić.