Podróże nie muszą być duże. Krótki weekendowy odpoczynek to doskonały pomysł – dwudniowy reset świetnie wpłynie na organizm i pozwoli naładować akumulatory przed powrotem do szarej codzienności. Uważasz, że na dwa dni nawet nie opłaca się ruszać z domu? To błąd – jeśli dobrze zaplanujesz swój wyjazd, możesz nawet uzależnić się od tej formy wypoczynku!

Pomysły na wycieczki weekendowe

Weekendowy wyjazd nie musi być wcale bliski. W dobie powszechnych i tanich biletów samolotowych śmiało można się zdecydować na city break w dowolnym mieście w Europie. Istnieją wręcz takie kierunki, w których specjalizują się amatorzy tego typu wycieczek. Oslo, Londyn, Budapeszt – to tylko niektóre z nich. Z góry jednak przestrzegamy, że te miasta potrafią zauroczyć. W konsekwencji wycieczki weekendowe trzeba będzie powtarzać, nawet wielokrotnie.

Taka podróż to także forma oszczędnościowa. Oczywiście, trudno sobie odmówić tradycyjnej włoskiej pizzy w Mediolanie. Na dwa dni do podręcznego bagażu śmiało można jednak zabrać co nieco do przegryzienia. Prawdziwi eksperci w dziedzinie zagranicznych weekendowych wycieczek potrafią się zamknąć w kwocie nawet 200 zł za cay wyjazd! Nie namawiamy jednak do specjalnego przesadzania – w końcu wycieczka ma zapewnić niezapomniane wspomnienia.

Wycieczki po Polsce

Weterani weekendowych wypadów często twierdzą jednak, że to wycieczki po Polsce są tym, co tygryski lubią najbardziej. W naszym pięknym kraju co krok możemy natrafić na atrakcję wartą uwagi. Tereny rekreacyjne, zjawiskowe miasta, urocze miasteczka – pomysłów na wycieczki weekendowe wystarczy nie na rok, ale na wiele lat.

Pomysły na wycieczki

Każdy sam może zaproponować idealny plan, postaramy się jednak podpowiedzieć kilka ciekawych opcji:

  1. Muszyna i okolice – malowniczo położone miasteczko uzdrowiskowe jest chętnie odwiedzane nie tylko przez kuracjuszy. Można się tu dostać pociągiem. Warto wybrać się też rowerem po okolicy. Jeśli komuś nadal mało atrakcji, może też podjechać niecałe 40 kilometrów do słowackiego Bardejova.

  2. Święta Katarzyna i Góry Świętokrzyskie – znakomity pomysł na wyjazd rodzinny. Niskie góry nie odstraszą nawet tych, którzy mają nieco słabszą kondycję, będą też odpowiadały dzieciom. Święta Katarzyna to doskonały punkt wypadowy na Łysicę, sprawdzi się także jako centrum wypadowe po okolicy.

  3. Biskupin – powiew historii w rezerwacie archeologicznym w Biskupinie to atrakcyjna forma wypoczynku dla dorosłych i dla dzieci. Ale także w okolicy nie zabraknie ciekawych punktów wycieczki. Bez wątpienia warto sprawdzić Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji.

  4. Wycieczka na Kurpie – region kurpiowski to jeden z hitów ostatnich lat. Dawniej nieco zaniedbany turystycznie, jest z roku na rok coraz chętniej odwiedzany przez przybyszów z całej Polski. Co trzeba zobaczyć? Skansen w Nowogrodzie, zagrodę kurpiowską w Kadzidle, kościół w Łysem. Tę ostatnią miejscowość warto odwiedzić zwłaszcza w Niedzielę Palmową. Tutejsze wybory najpiękniejszej i największej palmy prezentują prawdziwe dzieła sztuki.

  5. Gdańsk – stolica województwa pomorskiego to miasto, w którym można spędzić miesiąc i się nie nudzić, ale to także dobry pomysł na wycieczkę weekendową. Gdańsk zachwyca pięknem, ale też uniwersalnością. Nie masz pewności, czy chcesz pozwiedzać, czy polenić się na plaży? Tu problem się rozwiąże, a decyzję podejmiesz nawet w ostatniej chwili.

  6. Atrakcyjny Górny Śląsk – Górny Śląsk w stereotypowej, ale błędnej opinii, nie należy do atrakcyjnych turystycznie regionów. Trzeba się tu wybrać, aby na własne oczy przekonać się o tym, jak wiele do zaoferowania ma okolica. Sanktuarium w Piekarach Śląskich, zespół zamkowy w Toszku czy skansen górniczy w Zabrzu. Choć wycieczka na Górny Śląsk będzie miała specyficzny klimat, to bez dwóch zdań warto poświęcić na nią przynajmniej weekend.

  7. Kazimierz Dolny – położona nad Wisłą perełka, miasto spotkań ludzi biznesu, artystów. W weekend jest zazwyczaj ciasno, ale w miasteczku nie brakuje ustronnych miejsc i przytulnych lokali restauracyjek. Chcący odsapnąć zawsze mogą się wybrać do pobliskiego Janowca albo Puław.

To tylko kilka przykładów. Ilu podróżujących, tyle koncepcji. Polska to bardzo urozmaicona kraina, tu każdy znajdzie coś dla siebie. Zamiast spędzać kolejny weekend przed telewizorem, warto się nieco rozprostować i ruszyć przed siebie!

Imprezy w tramwaju
Imprezy na łodzi
bumperball
Party Tram
Party Boat
Bumper Ball