Zima w górach większości z nas kojarzy się z nartami. Jednak narciarstwo nie jest jedynym sportem, który można uprawiać tam tą porą roku. W takim razie co innego robić podczas zimowego wypadu w góry?

Sanki to nie tylko dziecięca zabawa, ale również sport, który każdego roku zyskuje coraz więcej zwolenników. W górskich miejscowościach turystycznych powstają specjalne tory saneczkarskie. Przejażdżka po nich to ogromna frajda nie tylko dla najmłodszych. Wycieczka w góry może być również świetną okazją, by opanować sztukę jazdy na łyżwach. Miejsc, w których można nauczyć się robić efektowne piruety z pewnością tam nie zabraknie. Wielbiciele nieco mocniejszych wrażeń mogą spróbować snowboardu. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie mieliśmy styczności z deską snowboardową najlepiej zapisać się na krótki kurs, na którym pod okiem instruktora opanujemy podstawowe umiejętności.

Góry to świetne miejsce zarówno dla wielbicieli spokojnego wypoczynku, jak i miłośników ekstremalnych wrażeń. Narty, łyżwiarstwo, saneczkarstwo czy snowboard – sposobów na spędzanie czasu nie brakuje.